De voorzitter heet iedereen van harte welkom op deze vergadering, de start van het tweede gedeelde van ons werkjaar met nog heel wat activiteiten voor de boeg.
Paul noteert de aanwezigen en de verontschuldigde kringen Fodiaf Lommel en Projecta Heusden.
Geen op- of aanmerkingen op dit verslag, dus is het goedgekeurd.
Vandaag wordt er ingezameld voor de Prijs van Vlaanderen en de Kunstprijs 2e reeks. Denk aan het tijdig doorsturen van de inschrijvingsformulieren (via e-mail) naar Freddy Vangilbergen.
De lezing van Johan De Vos en het bezoek aan het Fotomuseum Antwerpen zijn gepland voor zondag, 11 oktober 2009. De deelnemers moeten zich wel inschrijven hiervoor via de website van het Cultureel Centrum te Hasselt (zie: reservaties). Het kan ook telefonisch of per brief. De verplaatsing met de bus naar Antwerpen kost je € 17,00.
De voorzitter dankt de deelnemers aan de wedstrijd “Kleur bekennen – Multiculturele invloeden in Limburg” voor hun talrijke deelname en voor de uitstekende uitslag. Elf auteurs namen met 61 werken deel aan de wedstrijd. Het totale aantal van de inzendingen bedroeg 183, ons VLF was dus voor 1/3 vertegenwoordigd. NordRhein leverde 58 en Zuid-Limburg 64 werken in. Op de 60 geprimeerde werken waren er 27 van VLF-deelnemers (bijna de helft). Ook individuele deelnemers kwamen op het voorplan: zo behaalde Jan Vaesen in de “reeksen” een 1e prijs met 5 zwart-wit foto’s (Caféportretten); in de individuele foto’s was er een tweede prijs voor Robert Boons (Duiven) en een eervolle vermelding voor Jaak Berckmans (Kokkerellen). Er waren ook nog aanvaardingen voor René Duchateau, Paul Damen, Louis Weckx en Jan Leijskens. De mensen van het Limburgs Museum en dan vooral Eddy Tielemans waren vol lof over de jurering van de werken. De voorzitter wil via deze weg dan ook onze dank overbrengen aan Jaak Sleypen die voor ons naar de jurering ging. Op zaterdag 3 oktober vanaf 15.00 uur zal het Nederlandse jurylid (John Lambrichts) de net niet aanvaarde werken bespreken. Wie niet wil wachten tot maart 2010 om de winnende foto’s in Limburg te zien, kan nu al een kijkje nemen op de website: www.kleurbekennen.nl.
Hoewel onze voorzitter maar een korte tijd aanwezig kon zijn op de FotoTocht, kon hij het toch een goed geslaagde FotoTochtdag noemen. Het weer werkte voor 100% mee en er was ook een ruim aantal deelnemers komen opdagen. (Stefan vult aan dat er 115 fotografen aanwezig waren.) Hopelijk resulteert dit in een gevarieerde inzending.
Vergeet niet dat het op de volgende VLF-vergadering inlevering is van zowel werken voor het Provinciaal Salon als voor de FotoTocht. Beide wedstrijden MOETEN jullie volledig APPART inleveren. Ook de inzending van de foto’s apart houden van de cd’s met de digitale werken. Al deze werken moeten immers bij verschillende personen toekomen. Wie deelnamegeld contant betaalt, gelieve dat telkens in een afzonderlijke omslag te doen. Voor de deelname aan de FotoTocht Zonhoven mag je de betaling ook vooraf overschrijven op de rekening van De Teut Zonhoven 001-1080245-32 .
Zeker niet vergeten de juiste deelnameformulieren (te downloaden van onze website) te mailen naar onze wedstrijdcommissaris André Cox en ook nog een afgedrukt exemplaar bij de werken en/of bij de CD voegen, dit is zeer belangrijk.
Gezien alles tamelijk snel moet gebeuren zullen er geen laattijdige inzendingen aangenomen worden.
Eergisteren had onze RvB een extra bestuursvergadering, waarop de directeur van het CvB, de heer Karel Geukens, ons het laatste nieuws van het CvB bracht. Hierbij enkele van de voornaamste punten.
De globale toelage, de som voor de 10 provinciale organisaties, wordt met 10% verhoogd (tot € 115.000,00 ). De toelagen van foto en film worden op advies van een commissie gelijkgeschakeld. Daarom werd de verdeling van de toelagen voor wat betreft 2010 aangepast en werd een convenant opgesteld. Deze overeenkomst wordt aan de 10 provinciale geledingen voorgelegd, het is een exclusieve overeenkomst tussen het CvB en elke provinciale organisatie.
Van die € 115.000,00 gaat in eerste instantie € 20.000,00 (dit is € 5.000,00 meer dan vroeger) naar een variabele werkingsprovisie welke verdeeld wordt op basis van het ledenaantal van elke provinciale organisatie.
Van de overige € 95.000,00 ontvangt elke provinciale organisatie € 2.000,00 als werkingskosten, om zo nog € 75.000,00 over te houden waaruit door de provinciale organisaties geld kan bekomen worden door het inrichten van tenminste één volwaardige vormingsactiviteit en minstens één volwaardige publiekgerichte manifestatie. Op deze activiteiten wordt er geen bedrag meer geplakt en ook blijft iedere geleding vrij deze verplichtte activiteiten op zijn manier in te vullen.
Hoe krijgen we iets uit die pot van € 75.000,00? Iedere geleding zal voortaan jaarlijks zijn jaarprogramma voor het volgende werkjaar moeten inleveren met de nodige gegevens en vooral met een voorziene budget. Dit moet gebeuren voor 15/10 van elk jaar (dit jaar zal deze datum eerder soepel worden gehanteerd, gezien de laatst contact van het CvB met de geledingen pas rond 10/10/2009 zal zijn). Wij zouden uiteraard activiteiten (bij wijze van spreken) kunnen indienen voor een onredelijk bedrag, het spreekt echter voor zich dat de er ongeveer € 7500, 00 per geleding voorzien is. Na het inleveren van onze dossiers zal een commissie deze ramingen onderzoeken en indien goedgekeurd krijgen wij voor het komende werkjaar het bedrag van ons budget gegarandeerd op voorwaarde dat de activiteiten doorgaan. Wij zouden zo jaarlijks een € 11.000,00 kunnen “verdienen” wat in wezen slechts een € 1000,00 minder is dan de andere jaren.
Het indienen van een dossier heeft ook als gevolg dat wij geen aparte aangifte meer moeten doen, alles wordt doorgegeven aan de andere diensten van het CvB
Het grootste gevolg hiervan is echter dat wij nu al voor 15 oktober moeten weten of er kandidaten zijn om het Provinciaal Salon en de FotoTocht in 2010 in te richten. Wij plannen dit jaar beide activiteiten door te geven, maar in 2010 moeten wij voor oktober deze gegevens wel hebben.
Het CvB heeft de samenwerking met de firma die enkele jaren gewerkt heeft aan de software voor het ledenbeheer en aan de website stopgezet en heeft prijs gevraagd bij twee andere bedrijven. Zij zullen alle tekortkomingen proberen weg te werken en dan zal het mogelijk zijn om zoals eerst gepland, de ledenlijsten te laten aanpassen door de kringen zelf. Dit jaar zal het niet meer lukken, maar op er zal een Excellijst met de gegevens van de leden naar de kringen gestuurd worden met de vraag op die lijst de nodige aanpassingen te doen.
Karel deelde ons ook nog mee dat het CvB een eigendom gekocht heeft om te voorzien in de nodige kantoorruimte. Het is geen bestaand gebouw, momenteel is men bezig met het bouwen (de kelders) en het CvB hoopt binnen een paar jaar op zijn nieuw adres te zitten.
Photo View is hier in Tentakel te zien van 1 tot 29 september, overdag toegankelijk onder de kantooruren en eventueel bij avondactiviteiten. Jan zegt dat het een sterke tentoonstelling zou zijn.
Enkele reeksen kan men nu al zien in de gang en in de hal.
Paul krijgt het woord en schetst dit project en vraagt er de nodige medewerking voor van de clubverantwoordelijken, van de clubcontacten via e-mail, van de clubsecretariaten en van de aanwezige afgevaardigden. Het project zal ook nog op de website en in dit nummer gepromoot worden.
Het is onze bedoeling om regelmatig (jaarlijks? Tweejaarlijks?) een kunstzinnig Limburgs fotoboek uit te brengen, om een podium te bieden aan mensen die foto’s maken die niet naar de wedstrijden gestuurd worden. Op vraag van enkele afgevaardigden of fotografen die aan wedstrijden deelnemen dan uitgesloten zijn van deelname aan dit boek, antwoordt Paul ontkennend, maar hij zegt er bij dat de aangeboden foto’s die ongetwijfeld technisch perfect in orde zullen zijn, ook nog dat ietsje meer, een diepere inhoud, een eigen zoeken van de fotograaf, een eigen stijl moeten kunnen aantonen.
Meer informatie hierover in de extra bijdrage over “Buiten Competitie” in dit nummer en op de website.
FotoTocht in Zonhoven: werd reeds behandeld,
Tentoonstelling door FKD Diepenbeek: Jhony was daar aanwezig en vond het een goed geslaagde tentoonstelling, een mooie opening.
Tentoonstelling in CC Hasselt “Lens en Penseel” van de Hasseltse amateurkringen 7/8/2009
Opening tentoonstelling in het Limburgs Museum is met de nodige luister gebeurd, wel met iets minder toeschouwers als vorige keer, maar een goede ontvangst.
26/09 opening tentoonstelling Hafoc “Onder de Toren” + open op 27/9 en 3 en 4 oktober.
Iedere kring (secretaris) gaat in de loop van volgende week een mail krijgen met een lijst van het materiaal dat wij “te koop” aanbieden, wie geïnteresseerd is om er iets van over te nemen, mag er een bod op doen.
De voorzitter (Jean-Pierre) van Fotoclub Candid Munsterbilzen meldt dat ze volgend jaar de FotoTocht willen inrichten, niet in Bilzen zelf, maar wel in de gemeente Hoeselt. Dank voor het initiatief, nu nog graag een kandidaat voor het Provinciaal Salon. We zouden dit graag zo vlug mogelijk weten om onze jaarplanning voor 2010 tijdig aan het CvB te kunnen doorgeven.
Jhony vraagt ook nog aandacht voor op het tijdig doorgeven van de organisaties (FotoTocht en Provinciaal Salon) om ze in Beeld Express te laten opnemen.
Desiré vraagt nadere uitleg over de in te zenden werken. Stefan verduidelijkt even. Er kan meegedaan worden in de drie disciplines:
André zegt nog: “Dank u allen voor de belangstelling. Vergeet niet dat het volgende keer inleveren is. Goed thuis en tot volgende vergadering vrijdag 02 oktober 2009 om 20.30 uur.”